#Bio


POZNAJMY SIĘ

Kardas Sisters = Anna Kardas + Katarzyna Kardas
Wykształcenie: Magister Translatoryki
Zawód: Tłumacz
Lokalizacja: Turyn (Włochy)
Hobby: podróże, zwierzęta
Motto: "Nie limituj swojego życia w obawie przed śmiercią, lecz umrzyj w przeświadczeniu, że żyłeś pełną piersią!" (autor: KS)

Ponadto jesteśmy dumnymi autorkami międzynarodowego portalu dla tłumaczy TTMEM.com Jesteśmy nierozłączne jak batonik Twix. Tak naprawdę poza imieniem niewiele się różnimy... Inną łączącą nas cechą jest miłość do podróżowania. Termin, który najtrafniej nas określa? PODRÓŻOHOLICZKI!

Jesteśmy Polkami z krwi i kości, lecz od kilkunastu lat mieszkamy we Włoszech co sprawiło, że tak naprawdę jesteśmy w ciągłej podróży, codziennie poznając zakątki i tajniki tego pięknego kraju. Nasze liczne podróże zawdzięczamy zdalnej pracy tłumaczy freelancerów, która daje nam niezwykłą elastyczność czasową i pozwala na prowadzenie działalności nawet z najdalszych części świata .

Pomysł prowadzenia bloga podróżniczego zrodził się spontanicznie, można by powiedzieć z dnia na dzień i jest owocem naszej miłości do podróżowania.
Blogowanie traktujemy jak nową przygodę i choć pierwszy wpis pochodzi z początków 2014 roku, to tak naprawdę regularne pisanie rozpoczęłyśmy dopiero w 2016 roku. Piszemy gdy tylko mamy na to ochotę. Nie ograniczają nas żadne ramy czasowe, a blog z dnia na dzień stał się naszym podróżniczym pamiętnikiem online.

Nasze serce pozostało w Polsce, jednak w żartach często ubolewamy, że jest ono tylko jedno, bo gdyby było inaczej, nasze serca byłyby porozrzucane po całym świecie. Na naszym koncie mamy imponującą listę odwiedzonych miejsc oraz jeszcze większą listę spełnionych marzeń podróżniczych (patrz nasz DreamBook).

W blogowaniu towarzyszy nam puszysta kotka FOXY, która pojawia się gościnnie w naszych postach (np: Tutaj lub Tutaj).

Żyjemy od wyjazdu do wyjazdu. Często podczas jednego wyjazdu planujemy już następny, a nasze "odjazdowe" życie staramy się uwieczniać w blogowych postach.

Jesteś amantem dalekich podróży i tak jak my nie możesz usiedzieć w miejscu? A może bardziej lubisz podróżowanie palcem po mapie, w zaciszu własnego domu? Tak czy owak, jesteś w odpowiednim miejscu !

👣 👣 👣 WSKAKUJ NA POKŁAD! 👣 👣 👣KARDAS SISTERS W KILKU PUNKTACH:

Blondyna (Anka), Brunetka (Kaśka)
Irytuje nas że: doba ma tylko 24h
Ulubione buty: trampy (Converse)
Ulubiony kraj: USA
Ulubiona kuchnia: włoska
Ulubione słowo: masakra (koniecznie wymawiane z dużym naciskiem na "s")
Ulubione zwierzę: kot
Uwielbiamy fotografować: swoje stopy w różnych częściach świata
Znienawidzona forma wypoczynku: leżenie plackiem na plaży
Spersonalizowany emoticon uśmiechu: