piątek, 7 marca 2014

Palcem po Europie - walcem po Wiedniu

Dziś zabierzemy Was do Wiednia - stolicy i największego miasta Austrii. Wiedeń położony jest w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem i jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.

Górny Belweder – barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego (Fot. KS)


(Fot. KS)


Ogród jest najstarszą częścią całego kompleksu. Został zaprojektowany wkrótce po nabyciu gruntu, ok. 1700 r., przez Dominique'a Girarda.

(Fot. KS)


Od I wojny światowej, w budynkach znajdują się muzea. Budynek jednak mocno ucierpiał podczas II wojny światowej.

Pałac Hofburg (Fot. KS)


Parlament (Fot. KS)


Ratusz (Fot. KS)


Burgtheater (Teatr Zamkowy) (Fot. KS)


Do zwiedzenia Wiednia nikogo nie trzeba przekonywać. Jest on niezwykle czystym i zadbanym miastem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tu niezliczona ilość muzeów, kawiarenek i sklepów. Jeśli macie do dyspozycji samochód, najlepszym rozwiązaniem będzie parking w centrum miasta i poruszanie się na pieszo, gdyż najciekawsze atrakcje miasta znajdują się w ścisłym centrum. Wiedeń jest z pewnością jednym z najpiękniejszych europejskich miast. Wiedeń to klasa, Wiedeń to elegancja i styl!
 

(Fot. KS)


Takie romantyczne widoki w Wiedniu są na porządku dziennym. Aż chciałoby się zatańczyć wiedeńskiego walca...nogi same rwą się do tańca...Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!