piątek, 18 kwietnia 2014

Palcem po Afryce - Tunezja z lotu ptaka

Witamy po długiej przerwie. Niestety, gdy praca wzywa, przyjemności schodzą na drugi plan Dzisiaj, mimo późnej pory zabierzemy Was do cieplutkiej Tunezji. STARTUJEMY!

Kochany Pan Pilot! Tuż przed startem, jedna z nas miała możliwość 

zasiąść za sterami Alitalii. Ileż tu przycisków! ツ (Fot. KS)


Tiramisu? NIE! Tunezja z lotu ptaka ツ (Fot. KS)


Rzymski amfiteatr w El-Jem (Fot. KS)


Rzymski amfiteatr w El-Jem (Fot. KS)


Amfiteatr znajdujący się w El-Jem (wschodnia Tunezja) to trzeci pod względem wielkości amfiteatr na świecie, po Koloseum w Rzymie, który zachował się w lepszym stanie niż rzymskie Koloseum. Jest on najbardziej spektakularną, rzymską budowlą w Afryce Północnej. Mający kształt elipsy amfiteatr został zbudowany w latach 230-238 n.e., a jego pomysłodawcą był cesarz Gordian I. W szczytowym okresie mieściło się w nim 30-35 tys. widzów. W przeciwieństwie do większości tego rodzaju obiektów, amfiteatr leży na otwartej przestrzeni.

Zdezorientowana i zagubiona w akcji...(Fot. KS)


...dlatego też czasami warto spytać o drogę miejscowego przechodnia,

w tym przypadku kameleona... (Fot. KS)


...aby sukcesywnie dojść do wniosku, 

że z taaaakimi znakami i tak daleko się nie zajdzie ツ (Fot. KS)


Ach...jakie widoki! (Fot. KS)


Matmata (Fot. KS)


Matmata...hmmm...nic Wam to nie mówi? Nie miejcie o to do siebie pretensji! Niewiele osób wie, że Matmata to nie tylko malutka wieś. Co roku odwiedzana jest ona przez tysiące turystów, a powodem tak licznych odwiedzin jest jej powiązanie z filmem "Gwiezdne Wojny". George Lukas kręcił tu sceny do swojego filmu, a fani "Gwiezdnych Wojen" przyjeżdżają tu specjalnie z całego świata, aby zwiedzić Matmatę. My również tu przybyłyśmy, śladami twórców "Gwiezdnych Wojen" podążałyśmy i Matmatę zwiedziłyśmySpodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!