czwartek, 19 listopada 2015

My name is Henge...Stonehenge

Patrząc na Stonehenge trudno uwierzyć, że znajduje się on na terytorium naszego pięknego kontynentu, a pierwsze skojarzenie często pada na egzotyczne i odległe kraje. A jednak! Stonehenge jest europejczykiem .  Znajduje się on w Anglii, nieopodal miasta Amesbury w hrabstwie Wiltshire. Od 1986 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na temat tego kamiennego kręgu krąży wiele legend. Naukowcy przypisują mu rolę kalendarza, obserwatorium, a nawet ołtarza do składania ofiar. Jakakolwiek nie byłaby prawda, Stonehenge każdego roku przyciąga tłumy turystów, zafascynowanych tym kamiennym kolosem. Nam osobiście przypomina...grę Tetris .

(Fot. KS)


Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można uzyskać wyżej przedstawiony efekt kolorystyczny. Przyznajcie sami, że błękitne niebo oraz zielona trawa doskonale komponują się z kolorami kamieni, tworząc oszałamiający kontrast kolorów.

(Fot. KS)


(Fot. KS)


CHCESZ STANĄĆ Z NIM OKO W OKO? OTO KILKA WSKAZÓWEK, KTÓRYCH WARTO PRZESTRZEGAĆ:
Opisywanie nudnych faktów historycznych pozostawiamy komu innemu. Zamiast tego, przedstawiamy kilka faktów popartych naszym doświadczeniem.

Zoom in, zoom out: Jeśli chcecie zrobić imponujące zdjęcia, wyposażcie się w aparat z dobrym zoomem, gdyż Stonehenge'a można fotografować jedynie z pozycji deptaka wytyczonego przez linkę, z odległości kilkunastu metrów.
♥ Nietykalny: Stonehenge nie może być dotykany! Nie jest też dozwolone wejście do wnętrza kamiennego okręgu, z wyjątkiem okresu przesilenia letniego (kiedy też zbierają się tam ogromne tłumy turystów). Jak dla nas całkowite rozczarowanie!
♥ Kraina wiatrowców, czapki z głów: Jednym słowem nie dla osób dbających o fryzurę. Często hulające wiatry w pobliżu Stonehenge to rzecz normalna. Deszczu też tam nie brakuje.
♥ Lokalizacja: Stonehenge znajduje się na odludziu, dlatego też kanapeczka lub reklamowy "bakuś do kieszonki" jak najbardziej się przyda
♥ Kto rano wstaje...ten niewyspany: Lepiej niewyspany niż ściśnięty w tłumie, dlatego też postarajcie się przybyć na miejsce w godzinach porannych. Stonehenge'a odwiedza wielu turystów, a przybycie we wczesnych godzinach porannych może okazać się dobrym rozwiązaniem, choćby w celu zajęcia idealnego miejsca na pstrykanie fotek.

Mina pełna entuzjazmu...włosy rozwiało (Fot. KS)


JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?
Najlepiej wyruszyć z Londynu (Stonehenge oddalony jest od Londynu o jedyne 141 km), rezerwując jednodniową wycieczkę na stronie internetowej. W dniu wyjazdu dojeżdżacie do umówionego punktu zbiórki, z którego wyruszacie na jednodniową przygodę. W wielu przypadkach wycieczki obejmują inne atrakcje znajdujące się na trasie. Jednym słowem - pozytywne doświadczenie.Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!