wtorek, 2 lutego 2016

This is Hollywood Baby! - Śladami Pretty Woman

"Everybody comes to Hollywood" śpiewała Madonna w jednej ze swoich piosenek. Tak, nie ma chyba na świecie osoby, która nie chciałaby pojechać do Hollywood i odwiedzić tej wspaniałej krainy gwiazd. I choć na myśl o Hollywood nie przychodzi nam do głowy żaden zabytek kultury światowej lub cud nowoczesnego świata, to samym cudem świata może okazać się przejście uliczkami, po których każdego dnia stąpają gwiazdy światowej sławy. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy zawartego w tytule...czy Wam również na myśl o Hollywood krąży po głowie Los Angeles, a w eterze hula bezwładnie Beverly Hills i nie wiecie, jak to ze sobą połączyć? My Was oświecimy!

(Fot. KS)


HOLLYWOOD, LOS ANGELES, BEVERLY HILLS...Z CZYM TO SIĘ JE?
Nie martwcie się, nie Wy pierwsi i nie ostatni macie problemy z uporządkowaniem tych trzech miejsc. Dla osób żądnych oświecenia przedstawiamy poniższe równanie matematyczne :

LOS ANGELES = Hollywood + Beverly Hills

Z powyższego równania łatwo wywnioskować hierarchię przyporządkowaną każdemu z miejsc. Los Angeles odgrywa rolę potworka pożerającego Hollywood i Beverly Hills na następujących zasadach:
Hollywood jest dzielnicą Los Angeles
Beverly Hills jest odrębnym miastem otoczonym przez Los Angeles.
W latach dwudziestych XX w., a dokładniej w 1923 roku, celem Los Angeles było wchłonięcie Beverly Hills, które w odpowiedzi wywalczyło sobie status samodzielnego miasta, dzięki działaniom jego mieszkańców. Obecnie Beverly Hills stanowi siedlisko bogatych i sławnych ludzi oraz jest jedną z najbardziej ekskluzywnych miejscowości w całych Stanach Zjednoczonych.

(Fot. KS)


(Fot. KS)


PRETTY WOMAN WALKIN' DOWN THE STREET...
Po zapoznaniu się z anatomią amerykańskiej metropolii, przejdźmy do tematu. Ręka do góry, kto z Was nie widział słynnego filmu o Kopciuszku zatytułowanego "Pretty woman" ? Jakoś nie widzimy lasu rąk . Tak, to właśnie ulicami Hollywood i Beverly Hills przechadzała się Vivian, filmowa bohaterka najbardziej romantycznego filmu lat 90, grana przez Julię Roberts. A ponieważ my, gdziekolwiek nie jedziemy, z każdego miejsca "wyciskamy" to co najlepsze, postanowiłyśmy udać się śladami Vivian i odwiedzić filmowe miejsca 22 lata później! Let's go!

Hollywood Boulveard - jedna z najsławniejszych ulic w Hollywood. Tu wszystko się zaczyna. Wieczorne miejsce pracy Vivian...

Hollywood Blvd. (Kadr z filmu)


Hollywood Blvd. (Kadr z filmu)


...gdzie poznaje ona swojego księcia z bajki, Edwarda (Richard Gere).

Hollywood Blvd. (Kadr z filmu)


Od tej pory nic już nie będzie takie samo...

Hollywood Blvd. (Kadr z filmu)


Po odwiedzeniu tego samego miejsca, również dla nas nic już nie będzie takie, jak przedtem...

Hollywood Blvd. (Fot. KS)


Hollywood Blvd. (Fot. KS)


W dalszej części akcja przenosi się do Beverly Hills. To tutaj zachodzi transformacja Vivian, z prostej dziewczyny lekkich obyczajów...

(Kadr z filmu)


(Kadr z filmu)


...w elegancką i wyrafinowaną damę, dedykującą się zakupom na słynnej ulicy Rodeo Drive.

Vivian przechadzająca się ulicą Rodeo Drive (Kadr z filmu)


Rodeo Drive jest jedną z najbardziej eleganckich ulic w Beverly Hills, pełną sklepów światowych marek. Jednym słowem, ziemia obiecana dla osób praktykujących shopping .

(Fot. KS)


(Fot. KS)


(Fot. KS)


KAŻDA ULICA MA DWA KOŃCE
Każda ulica ma dwa końce, a jedno z zakończeń ulicy Rodeo Drive stanowi ulica Wilshire Boulevard, na której znajduje się pewien hotel...

Wilshire Boulevard (Fot. KS)


Beverly Wilshire (A Four Seasons Hotel) (Fot. KS)


(Kadr z filmu)


Beverly Wilshire (A Four Seasons Hotel) (Fot. KS)


To właśnie Beverly Wilshire był hotelem zamieszkiwanym przez Edwarda i Vivian w romantycznej balladzie.

♥ Ciekawostka: W hotelu dozwolone jest robienie zdjęć jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione 2 warunki: zabrania się fotografowania recepcji oraz hotelowych gości. Zalecamy jednak grzecznie zapytać obsługi hotelu o zezwolenie na zdjęcia, zanim przyjmiecie jakąkolwiek pozę.

PŁACZCIE RAZEM Z NAMI
Czas na wzruszający finał, a zatem wracamy do Hollywood! Tam, nieopodal ulicy Hollywood Blvd. znajduje się hotel Las Palmas, w którym mieszkała Vivian. W tym właśnie hotelu rozgrywa się pamiętna, końcowa scena historii o Kopciuszku. To właśnie tam przybywa Edward na koniu (koniu mechanicznym ) i deklaruje chęć pozostania u boku Vivian. Wzruszmy się i przeżyjmy to jeszcze raz, patrząc na poniższe ujęcia:

Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Scena końcowa (Kadr z filmu)


Uczucie nie do opisania, gdy odwiedza się filmowe miejsca rodem z Hollywood!

Hotel Las Palmas (Fot. KS)


Hotel Las Palmas (Fot. KS)


Czyż nie sądzicie, że świetną zabawą jest deptać gwiazdom po piętach?

Nie ma odpowiednich słów na opisanie Hollywood! Może jednak najbardziej trafne spostrzeżenie dotyczące Hollywood zostało zawarte w słowach kończących film "Pretty woman"? Dla przypomnienia, przytaczamy je poniżej:

Welcome to Hollywood! What's your dream? Everybody comes here; this is Hollywood, land of dreams. Some dreams come true, some don't; but keep on dreamin' - this is Hollywood. Always time to dream, so keep on dreamin'. (Witamy w Hollywood! Jakie jest Wasze marzenie? Każdy tu przyjeżdża; to jest Hollywood, kraina snów. Niektóre sny spełniają się, inne nie; lecz nie przestajcie marzyć - to jest Hollywood. Zawsze znajdzie się czas na marzenia, więc nie przestajcie marzyć.)

(Fot. KS)


ZEMSTA JEST SŁODKA
Pozostając w temacie, przedstawiamy Wam nasze dwie najlepsze sceny (w jednej pigułce) z pamiętnego filmu o Kopciuszku. Taki mini dodatek dla żeńskiej części czytelniczek. Zemsta jest słodka i najlepiej smakuje na zimno, prawda kobietki ?
Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!