czwartek, 22 września 2016

Zwierzęta pod lupą - dziesięć najsympatyczniejszych ujęć świata zwierzęcego

Fotografowanie zwierząt jest bez wątpienia jednym z najczęstszych zajęć praktykowanych przez osoby podróżujące, a polowanie na najlepsze pozycje przybierane przez futrzaki może urosnąć do rangi prawdziwego hobby. Bardzo często to właśnie zwierzaki działają na nas odprężająco i relaksująco, a sytuacje i scenerie w jakich możemy je zastać potrafią być naprawdę komiczne i niepowtarzalne. Specjalnie na tę okazję postanowiłyśmy wyselekcjonować 10 najśmieszniejszych i najsympatyczniejszych fotek zwierzaków uchwyconych aparatem podczas naszych podróży, nadając im wymowne tytuły zainspirowane sytuacjami w jakich się znajdują.

[1] ELITE MAŁPI LOOK
Wypatrzyła naszego jeepa z oddali i w nadziei na małą przekąskę usiadła przed nami pozując niczym światowej sławy modelka. A może oczekiwała na zdjęcie paszportowe ?

Małpia modelka (Kenia) (Fot. KS)


[2] JESTEM NA GŁODZIE
Zachwycone widokiem pandy jawiącym się przed naszymi oczami pierwszy raz w życiu, postanowiłyśmy sfotografować ją z każdej możliwej strony, jednak biało-czarny obiekt postanowił nie tracić czasu, posilając się na naszych oczach, pokazując przy tym nienaganne uzębienie .

Żarłoczna panda (Chiny) (Fot. KS)


[3] MAŁP ZEDONG
Podczas wyczerpującej sesji fotograficznej fotografowany obiekt (najwyraźniej zmęczony blaskiem fleszy) postanowił wyrazić swoją opinię i pokazać nam kto tu rządzi! Niczym wierny przywódca małpiego narodu Małp Zedong.

Przywódczy małpiszon (Malezja) (Fot. KS)


[4] KANGAROO JUMPING
Powiedzmy sobie szczerze - nawet najlepszym sportowcom zdarza się złapać zadyszkę, szczególnie jeśli chodzi o bardzo skoczną dyscyplinę .

Zabiegany kangur (Australia) (Fot. KS)


[5] MAM NA TO WYLANE
Czasami przychodzą takie dni, że mamy ochotę olać system. Poniższa fotografia jest dowodem na to, że taki syndrom dopada nie tylko ludzi .

Zlewcza hiena (Kenia) (Fot. KS)


[6] PRZYSTANEK WOODSTOCK
Wyraz ptasiej twarzy mówi sam za siebie: "Czekamy już dobre 15 minut, a autobusu jak nie było tak nie ma. Masz ci los!" .

Ptasi przystanek (Kenia) (Fot. KS)


[7] UMÓWIŁEM SIĘ Z NIM NA DZIEWIĄTĄ
Trudno o bardziej wymowną fotografię. Dwa ekstremalnie różne typy zwierząt w tym samym miejscu i o tej samej godzinie nie mogą być kwestią przypadku! Hmmm...wygląda to raczej na planowaną schadzkę .

Randka w ciemno (Kenia) (Fot. KS)


[8] JAJO WAM DO TEGO
Co robi miejska kaczka z jajem obok? Hmmm...nie warto zachodzić w głowę, lepiej zająć się fotografowaniem, bo jajo nam do tego .

Jajcarska kaczka (Portugalia) (Fot. KS)


[9] KARATE KID
Bezcenna twarz jaszczura wyraża tylko jedno przesłanie: "Patrzcie jak się wyginam. Moim nauczycielem był sam Bruce Lee!" No cóż, nie będziemy podważać jego samooceny .

Wysportowany jaszczur (Meksyk) (Fot. KS)


[10] JESTEM NA CZYSTO
Ach te koty czyścioszki... Nie ma różnicy czy chodzi o domowe kotki, czy o duże afrykańskie kocury, pozycja prysznicowa pozostaje taka sama .

Koci prysznic (Kenia) (Fot. KS)


Prawda, że bardzo sympatyczne fotki? I choć niektóre z nich były zamierzonymi ujęciami, a inne powstały w wyniku czystego przypadku, to efekt końcowy pozostaje taki sam: sympatyczny i komiczny. A tak między nami...my jesteśmy wręcz przekonane, że ostatnie dwa okazy ćwiczą z Chodakowską! .Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!