sobota, 26 sierpnia 2017

Jeśli nie chcesz mojej zguby, na krawędzi nie stawaj luby

Czy wiecie, że podczas zwiedzania Kanionu Kolorado obowiązuje surowy zakaz zbliżania się do jego krańcowych, kruchych krawędzi? Rzadko kto jednak przestrzega tego zakazu, a turyści używają bogatego spichlerza swojej kreatywności, aby móc wrócić do domu z jak najlepszą i jak najbardziej kreatywną fotką tego amerykańskiego giganta. Zakaz ten Was nie przeraża? No to może przerazi Was fakt, że upadki z niebezpiecznych krawędzi Kanionu mają miejsce każdego roku i że oprócz śmierci pechowca, jego rodzina może "wygrać przywilej" pokrycia ogromnych kosztów odzysku jego ciała z głębi Kanionu (potwierdzone przez miejscowego przewodnika). Ot ci interes! Tak, tak, jest to jedna z tych sytuacji, w których nieposłuszeństwo zdecydowanie nie popłaca. Do nas taki zakaz jak najbardziej przemawia!

(Fot. KS)


JEŚLI NIE CHCESZ MOJEJ ZGUBY...
Według statystyk z 2015 roku, na 55 osób które spadły przypadkowo z krawędzi Kanionu Kolorado 39 osób to mężczyźni, z których większość fotografowała się w ekstremalnych pozach. Dlatego też, kochane Panie, miejcie zawsze Waszą męską połówkę na oku . Biorąc jednak pod uwagę rzesze ludzi odwiedzających każdego roku Grand Canyon, statystyki nie są niepokojące. Ilość śmiertelnych, rocznych wypadków na terenie Parku Grand Canyon zamyka się w liczbie 12, w co wliczają się zarówno przypadkowe upadki, jak i śmierć poniesiona z przyczyn naturalnych, problemów zdrowotnych oraz gorąca.

POMYŚL DWA RAZY PRZED PODJĘCIEM RYZYKA
Kreatywna fotografia jest z pewnością nierozłączną częścią wizyty w Parku Grand Canyon, lecz należy zadać sobie pytanie, czy warto przez nią umrzeć. Turyści wielokrotnie łamią zakazy, wspinając się na krawędzie Kanionu, aby upolować jak najlepsze ujęcie. Musimy jednak pamiętać, że piękna pamiątka w postaci zdjęcia może postawić nas w sytuacji zagrażającej życiu. Dlatego też, lepiej wybierać miejsca stabilne i bezpieczne...

(Fot. KS)


...lub mieć swoich personalnych wysłanników, którym z pewnością nie stanie się krzywda .

(Fot. KS)
Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!