czwartek, 28 grudnia 2017

Rekordowy Vasco - You "most" see it!

Pamiętacie jak w poście dotyczącym Burj Khalifa rozwodziłyśmy się o naszym zamiłowaniu do zwiedzania rekordowych atrakcji? Otóż syndrom NAJ jeszcze nam nie przeszedł, bo w dzisiejszym poście króluje słowo NAJdłuższy. Okazuje się, że nie trzeba wcale jechać na koniec świata, aby zobaczyć rekordowe konstrukcje. Dowodem na to jest portugalski most Vasco da Gamy znajdujący się w okolicy stolicy tego pięknego kraju.

(Fot. KS)


NAJDŁUŻSZY W EUROPIE
Most Vasco da Gamy ma długość 17,2 km i jest najdłuższym mostem Europy, co plasuje go na dziewiątym miejscu w klasyfikacji światowej. Został on otwarty dla ruchu samochodowego w marcu 1998 roku podczas międzynarodowych targów Expo '98 celebrujących pięćsetną rocznicę odkrycia drogi morskiej do Indii przez żeglarza Vasco da Gamę (stąd też nazwa tej konstrukcji). Most posiada 6 pasów jezdni, a jego szerokość całkowita wynosi 30 m.

(Fot. KS)


CO ŁASKA
Koszt za przejazd mostem w kierunku północnym wynosi jedynie 2,6 euro. Opłata symboliczna w stylu "co łaska" w porównaniu z innymi rekordowymi mostami! Taka rozsądna cena z pewnością pozwala turyście na wielokrotny przejazd mostem i cieszenie się otaczającymi go widokami.

(Fot. KS)


Przystępna cena, piękne widoki i rekordowa długość - wszystko to sprawiło, iż konstrukcja wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. I pomyśleć, że takie perełki znajdują się w Europie... Jak mówi znany cytat:

Najtrudniejsza rzecz w życiu, to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.

Co jak co, ale taki most z pewnością nie zasługuje na spalenie . Pozostaje Wam go tylko przekroczyć! Nasza rada? YOU "MOST" SEE IT . Tak, tak, zdecydowanie musicie go zobaczyć!Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!