środa, 31 października 2018

Bój się razem z nami: 3 najbardziej bajeranckie halloweenowe dekoracje sfotografowane w Stanach

Ostatni dzień października i związane z nim obchody Halloween zawładnęły całym światem. Obecnie nie ma chyba kraju, który nie byłby zaabsorbowany tym świętem. Halloweenowy nastrój udzielił się również nam i właśnie z tej okazji postanowiłyśmy powspominać stare straaaaszne czasy , kiedy to kilka lat temu październikował się październik, a my (dokładnie o tej porze) znajdowałyśmy się w Ameryce. A skoro USA to 3 literki, to my postanowiłyśmy przedstawić Wam 3 najfajniejsze halloweenowe dekoracje sfotografowane w ojczyźnie Halloween.
UWAGA: mając na względzie zdrowie fizyczne i psychiczne czytelników, zabrania się dostępu do tego strasznego posta dzieciom poniżej lat 10, osobom z chorobami serca oraz kobietom w zaawansowanej ciąży .

(Fot. KS)


[1] SPOCZYWAJ W KAWAŁKACH
Amerykanie kochają Halloween i uwielbiają eksperymentować, wprowadzając w obieg coraz to nowsze i śmieszniejsze dekoracje. Jak na przykład ten nagrobek rozczłonkowanego truposzka z napisem "Rest in pieces" (tłum. "Spoczywaj w kawałkach"), będącego deformacją znanego powiedzenia "Rest in peace" (tłum. "Spoczywaj w pokoju", w skrócie R.I.P.). Okazuje się, że ta kompozycja słów, wypowiadana w przypadku śmierci osób które swoimi postępkami nie zasłużyły sobie na litość osób żywych, może być materiałem na świetną dekorację!

Kalifornia, USA (Fot. KS)


[2] SŁODKO STRASZNA
Forrest Gump mawiał: "Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo na co się trafi". My podczas przechadzki po jednym z kasyn w Las Vegas trafiłyśmy na tą halloweenową dekorację w amerykańskiej panierce - słodkiej panierce! Dynie, płyta nagrobkowa, czaszki i szkielet siedzący na krześle elektrycznym, a wszystko to z pysznej czekolady! Powiało strachem... Straszna? Nieeeee, raczej słodko-śmieszna.

Nevada, USA (Fot. KS)


[3] STRACH MA WIELKIE OCZY
Drzwi pod kolor dyni czy dynia pod kolor drzwi? Nieważne. Tutaj i tak główną rolę odgrywa szkielet dekorujący wejście do domu. Mawiają, że strach ma wielkie oczy. Oj tak! Szczególnie gdy zobaczy się takie "cudo" nieoczekiwanie w nocy. Zejście gwarantowane .

Kalifornia, USA (Fot. KS)


STRACHY NA LACHY
Od kościotrupów po czarne koty, nietoperze, pająki, strachy na wróble i inne straszydła, Halloween to uroczystość oparta na dekoracjach i bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić ten dzień. Dla dzieciaków potrafią być one straszne, dla starszych osób strasznie głupie, a da nas tak straszne, że aż śmieszne . HAPPY HALLOWEEN!Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!