piątek, 30 listopada 2018

Gdy znowu Cię zobaczę: ostatnia przejażdżka

Jakie to wspaniałe uczucie móc odpocząć sobie od codzienności, wybierając się w daleką podróż. Tropiki, słońce, plaża, relaks na całego... Tak, to jest właśnie to, czego NIE LUBIMY! Taka już nasza natura... Zamiast przyjąć wakacyjne ustawienia domyślne i wygrzewać sobie tyłki na plaży, stale poszukujemy nowych, niebanalnych atrakcji turystycznych, które nie interesują przeciętnego turysty. Dzisiejszym postem udowodnimy Wam, jak bardzo nas poniosło w wyborze pewnej kalifornijskiej destynacji...

(Fot. KS)


TEMPLIN HIGHWAY I PAWEŁ CHODZIARZ
I jedno i drugie nic Wam nie mówi? Krótko kwitując: Templin Highway to droga na której była kręcona ostatnia scena kultowego filmu "Fast and Furious 7", a Paweł Chodziarz to nic innego jak przetłumaczone na język polski metodą "na chama" imię i nazwisko znanego, nieżyjącego już niestety amerykańskiego aktora Paula Walkera, będącego jednym z głównych bohaterów tego filmu. A że dokładnie dziś przypada 5 rocznica jego śmierci, to postanowiłyśmy wspomnieć go w dzisiejszym poście.

FAST AND FURIOUS 7: ONE LAST RIDE - OSTATNIA PRZEJAŻDŻKA
Filmu "Fast and Furious" nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ta uwielbiana przez mężczyzn (często pasjonatów szybkich samochodów) seria filmów cieszyła się wielką popularnością do tego stopnia, że powstało jej aż 8 części. Niestety nie w takim samym składzie, ponieważ Paul Walker zginął tragicznie w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku, pozostawiając całą załogę niedokończonego filmu "Fast and Furious 7" w niezłych tarapatach organizacyjnych. Śmierć Paula to istna ironia losu - bohater filmu o szybkich samochodach ginie w wypadku samochodowym spowodowanym nadmierną prędkością. Prawdziwa huśtawka nastrojów: z jednej strony organizatorzy i aktorzy filmu zdruzgotani śmiercią Paula jako kolegi, z drugiej strony producenci filmu zdruzgotani śmiercią Paula jako aktora. Ostatecznie rolę Paula odegrali jego dwaj bracia, z nałożoną komputerowo twarzą Paula. Ostatnia scena filmu to nie tylko zakończenie jednej z jego części. To również, a może przede wszystkim, akt pożegnania się z wybitnym aktorem i kolegą. Poniżej przypominamy ostatnie sceny filmu...W POSZUKIWANIU ROZWIDLENIA
Wczesne popołudnie, kalifornijskie klimaty i my - dwie siostry krejzolki, poszukujące rozwidlenia dróg... którego nie ma.

(Fot. KS)


Wtedy jeszcze nie wiedziałyśmy o tym, że rozszczepienie dróg z ostatniej sceny filmu "Fast and Furious 7", na które składają się Templin Highway i Ridge Route po prostu nie istnieje. Fakt, ostatnia scena filmu rozgrywa się na skrzyżowaniu dróg Templin Highway i Ridge Route, jednak ich rozwidlenie, po którym mknie niebiańsko biały samochód Paula oraz jego kolegi to jedynie wzruszająca metafora stworzona komputerowo na potrzeby filmu, mająca na celu zobrazować rozstanie Paula z ziemskim życiem.

(Fot. internet)


W niezapomnianej scenie samochody mężczyzn zatrzymują się na skrzyżowaniu Templin Highway i Ridge Route. O tym, że jest to ostatnie pożegnanie świadczą słowa Paula: Thought you could leave without saying goodbye? (Myślałeś, że możesz wyjechać bez pożegnania?) Po odjechaniu obydwaj przemierzają ostatni malowniczy odcinek drogi, z rozbrzmiewającą w tle piosenką Wiz Khalifa "See You Again", zadedykowaną zmarłemu Paulowi.

It's been a long day without you, my friend
And I'll tell you all about it when I see you again
We've come a long way from where we began
Oh I'll tell you all about it when I see you again
When I see you again
(Gdy znowu Cię zobaczę)STOP
Stop, w przenośni i w realu. Wreszcie docieramy na miejsce. Nie mamy wątpliwości, że to tutaj była kręcona ostatnia scena filmu.

(Fot. KS)


Teraz nie pozostaje nam nic innego jak usiąść dokładnie w tym samym miejscu gdzie zatrzymały się samochody Paula i Doma i strzelić sobie pamiątkową fotkę!

(Fot. KS)


Misja udana, misja zakończona powodzeniem !

(Fot. KS)


KONIEC TRYLOGII
Kto nas śledzi dokładniej ten wie, że dzisiejszym postem w pewnym sensie zamknęłyśmy trylogię dotyczącą Paula. Trzy posty, trzy różne zagadnienia. Wszystkie związane niestety z jego przedwczesną śmiercią. Dla przypomnienia podajemy linki do 2 poprzednich artykułów o Paulu:

Constellation Road - gdzie wszystko się skończyło
"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" - odwiedzamy groby znanych hollywoodzkich gwiazd

Odwiedzenie tego miejsca było dla nas wyjątkowym przeżyciem. Jeszcze większym przeżyciem było jednak przemierzenie tej samej trasy samochodem! Zupełnie tak, jak zrobili to Paul i jego przyjaciel... A jak to dokładnie wyglądało? O tym możecie się przekonać oglądając nakręcone przez nas wideo.
Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!