czwartek, 28 lutego 2019

Karnawałowa zbrodnia: spączywaj w pokoju

Zabiłyśmy go. Z zimną krwią. To stało się dziś rano. Nigdy nie podejrzewałybyśmy siebie o takie okrucieństwo. Spod noża wypływało jego wnętrze... A tak szczerze, to zginęło ich znaczenie więcej! Co roku, w tym samym okresie, giną nieubłaganie z naszej ręki. Brzmi jak wyznanie seryjnych zabójczyń, prawda? Lecz żadne z nas morderczynie, bo noża użyłyśmy tylko do jego przekrojenia, a nasze ręce nie ociekają bynajmniej krwią, lecz lukrem i malinowym nadzieniem pączka! Dziś jest w końcu tłusty czwartek!

(Fot. KS)


ZA PON BRAT
Gdy tłusty czwartek puka do drzwi, na stole może zabraknąć chleba, ale nie pączków! Nikt nie potrafi oprzeć się tej żarłocznej tradycji. Nie żałujcie sobie zatem pona w ten piękny dzień lecz bądźcie z nim za pon brat . W końcu żyjemy po to aby jeść, a nie jemy po to aby żyć .

PON CZY NIE PON - OTO JEST PYTANIE!
Lubicie pączki, ale kuszą Was też faworki? Żaden problem - zawsze możecie zagryzać pączka faworkiem! Nie wymyślajcie sobie zbędnych problemów. Zrelaksujcie się w tym pięknym dniu. Liczy się tu i teraz, liczy się dziś, a dziś jest tłusty czwartek. Dawaj, dawaj, przecież nie możesz się aż tak stoczyć i nie zjeść ani jednego!

(Fot. KS)


SŁODKIE POPRAWINY - TŁUSTY WTOREK
Życie jest jednak piękne: wcinamy dziś pączki bez opamiętania, lecz dla nas cała "impreza" nie kończy się wraz z końcem tego dnia. My robimy poprawiny! Bo czy wiecie, że Włosi zamiast tłustego czwartku świętują tłusty wtorek? A że szczęśliwym trafem jesteśmy Polkami mieszkającymi we Włoszech, to możecie sobie jedynie wyobrazić ile pączków zginie z naszej ręki .

KRÓLOWA PONA
A teraz pytanie do czytelniczek: dziś tłusty czwartek a Ty jesteś na diecie? Wyluzuj! Dziś możesz sobie pofolgować. Zostań królową pączka i spączywaj, ooops spożywaj w pokoju i bez wyrzutów sumienia! A dla Pań, które pomimo największych starań nadal nie mogą przestać liczyć kalorii, podajemy prosty rachunek:

→ Jeden pączek ma 300 kalorii
→ Szybkie zjedzenie pączka pozwala spalić 10 kalorii
→ Morał: Zjedz szybko 30 pączków, a spalisz 1 pączka.

No to do roboty dziewczyny! Do roboty !Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!