czwartek, 14 lutego 2019

Walę drinki w Walentynki: upij się brazylijskim koktajlem

Kto choć raz w życiu nie załapał doła 14 lutego łapka w górę! Walentynki to takie święto, które może wywoływać skrajne emocje: jeśli posiadasz swoją drugą połówkę, jesteś szczęśliwy, że masz je z kim spędzić, a jeśli jesteś jeszcze "niesparowany", załapujesz doła patrząc na szczerzące się na ulicy zakochane pary. Należysz do tej drugiej grupy? Mamy dla Ciebie wspaniały sposób na poprawę humoru! Jakby tu powiedzieć...yyyyy NAPIJ SIĘ!

(Fot. KS)


CAIPIRINHA X 2
Z tym piciem to taki żart . Oczywiście nie namawiamy nikogo do picia, lecz do wypicia i spróbowania wybornego drinka, a właściwie koktajlu o iście cudownym, zielonkawym odcieniu. I polecamy go zarówno zakochanym parom, celebrującym swoją miłość, jak i tym osobom, które tej miłości jeszcze nie znalazły. Bo co innego może poprawić humor lepiej od drinka w kolorze nadziei . Caipirinha (bo tak brzmi nazwa najbardziej popularnego, brazylijskiego trunku), to nic innego jak koktajl na bazie alkoholu z trzciny cukrowej o nazwie cachaça. Tuż po przybyciu do Brazylii zdałyśmy sobie sprawę, że drink Caipirinha jest praktycznie wszędzie, a sami Brazylijczycy dumnie go reklamują każdemu napotkanemu turyście. A że miejscowe delicje zawsze przyciągały naszą uwagę, postanowiłyśmy zakończyć dzień tym smakowitym, brazylijskim trunkiem.

(Fot. KS)


Nasze pierwsze wrażenie? Ostry, intensywny i szybko siekający smak, skoncentrowany w spoconej z zimna szklance. Mimo jego chłodu, rozgrzał nasze serca niczym brazylijskie słońce. Ach ta Brazylia!

ZRÓB GO SAM!
Jeśli w najbliższym czasie nie wybierasz się do Brazylii, wystarczy Ci kilka prostych składników, aby móc skosztować Caipirinha w zaciszu własnego domu. Tak zwany "przepis beton", bo do przygotowania tego koktajlu potrzebne są te oto składniki, w takich a nie innych proporcjach:
→ pół limonki
→ 60 ml brazylijskiej wódki cachaçy
→ 3 łyżeczki brązowego cukru z trzciny cukrowej
→ kruszony lód

Przekrój limonkę na 4 części, wrzuć ją do wysokiej szklanki dodając cukier i wyciśnij. Dopełnij szklankę pokruszonym lodem. Wlej 60 ml cachaçy i wymieszaj. Gotowe! Od teraz możesz zacząć walić brazylijskie drinki na własnej kanapie! I to nie tylko w Walentynki !Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!