środa, 10 kwietnia 2019

Piątka z gwiazdą? W Hollywood masz to na beton!

Wyobraź sobie taką sytuację: idziesz beztrosko ulicą i za każdym stąpnięciem masz możliwość przybicia piątki ze znaną i lubianą gwiazdą Hollywood. Okazuje się, że wcale nie musisz być na haju, żeby móc to zrealizować, bo w Hollywood masz to na beton! A raczej na betonie, bo to właśnie w nim odciśnięte są dłonie pięknych, sławnych i bogatych tego świata. No właśnie... Czy aby tylko dłonie?

Grauman's Chinese Theatre (Fot. KS)


ALEJĄ GWIAZD
Ok. Załóżmy, że jesteś gotowy na piątkę z gwiazdą... Pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić to znaleźć hollywoodzką Aleję Gwiazd. Jeśli nie wiesz jak ona wygląda, najprawdopodobniej spełniasz jeden z poniższych warunków:
Urodziłeś się parę dni temu
Nie masz w domu telewizora
Pochodzisz z innej planety

Bo prawda jest taka, że tylko podążając słynną Aleją Gwiazd w kierunku Dolby Theatre można zrealizować to marzenie.

(Fot. KS)


Mijając Dolby Theatre i kierując się w stronę Teatru Chińskiego, w pewnym momencie zauważysz duże skupisko ludzi. Oznacza to, że dotarłeś na miejsce. To właśnie na małym placyku przy Chińskim Kinie (patrz pierwsze zdjęcie tego artykułu) znajdują się betonowe płyty chodnikowe, na których zostały uwiecznione nie tylko odciski dłoni gwiazd Hollywood, lecz również ich stóp, autografów i cytatów. Aż trudno uwierzyć, że ta mała przestrzeń przy Teatrze mieści wpisy prawie 200 słynnych postaci!

(Fot. KS)


(Fot. KS)


Wolisz iść na pewniaka i mieć przy sobie dokładny adres? Oto i on:


Grauman's Chinese Theatre (TCL Chinese Theatre)
6925 Hollywood Boulevard, Hollywood, California 90028, United States


POSTAW SIĘ NA CZYIMŚ MIEJSCU
Tak dosłownie, ponieważ plac przy Teatrze Chińskim to magiczne miejsce na ziemi, które pozwala wpasować się w stopy sławnych osób i w którym możesz porównać rozmiar swoich nart do rozmiaru ich stóp! My postanowiłyśmy stopić dokładniej swoje narty ze stopami Willa Smitha, słynnego faceta w czerni, chociaż biorąc pod uwagę rozmiar jego stóp, to raczej one zasługiwałyby na miano "nart".

(Fot. KS)


Tak właściwie to przylgnęłyśmy do niego troszkę na dłużej (przybijając z nim tytułową piątkę, czego przykładem jest materiał filmowy na końcu tego wpisu), zapewne za prawą inspirującego hasła Change the World (Zmień świat) widniejącego na jego płycie. Bo któż z nas nie chciałby zmienić świata na lepsze?

(Fot. KS)


TO JUŻ INNA PARA BUTÓW
My tu pierdu pierdu, chlastu chlastu, ale czy wiedzieliście że na placu o którym mowa zostały odciśnięte również "dłonie" innych, mniej ludzkich osobistości? Oto i one:

(Fot. KS)


Płetwy kaczora i łapy lwa: tak, to jest zdecydowanie inna para butów ! Całkowicie odmienna od tych opisywanych wcześniej . I o ile w przypadku płetw kaczora posłużono się fikcyjną postacią Kaczora Donalda...

(Fot. internet)


...to do odciśnięcia lwiej łapy "użyto" prawdziwego lwa o imieniu Leo, czyli słynnego symbolu hollywoodzkiej wytwórni filmowej MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), którego pantofelki uwieczniono w betonie podczas ceremonii obchodzenia 90-siątych urodzin tej wytwórni .

(Fot. internet)


(Fot. internet)


I co? Prawda że w Hollywood piątkę z gwiazdami ma się na beton ?
Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!