wtorek, 30 kwietnia 2019

Polska głupota nie zna granic: 3 hashtagi najtrafniej opisujące polski styl bycia

Pływa po bezgranicznych pustkowiach i dociera nawet do najciemniejszych zaułków świata, po to, aby zniszczyć jego ład i porządek. Ludzka głupota - nieodzowny element człowieczeństwa, niszczący wszystko co stanie na jej drodze. W wielu krajach świata można ją sprowadzić do wspólnego mianownika, jednak bywają takie nacje, które swoim stylem bycia wychodzą zdecydowanie na prowadzenie w tej ludzkiej antycnocie. Polacy, ten post zadedykowany jest właśnie Wam!

(Fot. KS)


TRZY "CNOTY" POLSKIE
Polacy, ten post zadedykowany jest właśnie Wam. Dlaczego WAM a nie NAM? Przecież my również jesteśmy Polkami... Ano dlatego, że nie utożsamiamy się ze stylem bycia, który zamierzamy opisać w poniższych punktach. Obiecałyśmy sobie, że nie będziemy złośliwe. Obiecałyśmy sobie, że nie będziemy dogryzać. Ale jak tu do cholery dotrzymać obietnicy w obliczu takiego tematu? Ciężko jest nam trzymać gęby na kłódkę, dlatego też wypowiadamy wojnę trzem najbardziej wkurzającym polskim zachowaniom, które wręcz zdominowały polskie społeczeństwo i stały się jego negatywną etykietą!

#STARADUPA
Pokrewne tagi: #kupcietrumnebojaumre #staroscpotrzydziestce #zastaryna
Niech za opis tej antycnoty posłużą teksty przypadkowo wyłapane w TV:
Co siódma kobieta po dwudziestym roku życia cierpi z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu.
Na takie teksty to możesz sobie wyrywać jakieś stare czterdziechy a nie mnie. Za wysokie progi!
Stara baba. Powinna już myśleć o tej drugiej stronie. [ tekst opisujący kobietę po trzydziestce ] 
Stroje, których należy unikać po trzydziestce. [ rada w jednym z pism kobiecych ]
Za chwilę w #PnŚ Kasia Dziurska. Metabolizm po 30-tce. Dlaczego kobiety tyją w wiekiem?

No sami przyznajcie, czy to jest normalne? Jednak najgorsze jest to, że nie jest tu mowa o jednostkowym stylu bycia, lecz o stylu bycia całego społeczeństwa! Stylu, którym przesiąkło wręcz wszystko, od radia poprzez telewizję, na internecie i mediach społecznościowych kończąc. W Polsce jesteś młody tylko wtedy, gdy masz naście lat, osoby w wieku z dwójką z przodu uważane są za podstarzałe, a te z trójką powinny już rozpocząć końcowe odliczanie dni do swojego pogrzebu. O jeszcze starszych lepiej nie wspominać. Są one tak stare, że aż martwe za życia! Już do dwudziestoparolatków mówi się na Pan/Pani, a na forach wyzywa się ich od starych dziadów/bab. Rzadko kto potrafi wyluzować i zwracać się na profilach społecznościowych do swoich idoli na "Ty". Podróżując po świecie i będąc w ciągłym ruchu potwierdzamy, że nigdy nie widziałyśmy tak spaczonego kraju jak Polska! Tylko tutaj wciska się poważne schorzenia młodym osobom oraz reklamuje dla nich ubezpieczenia na życie na wypadek nagłej i niespodziewanej śmierci. Chociaż tak dobrze myśląc, może skusimy się na jedno z takich ubezpieczeń... Tak na wypadek gdyby nas zalała nagła krew od tego steku bzdur, które słyszymy codziennie w polskiej TV! Hej, Polacy, jeśli tak bardzo Wam się spieszy do trumienki, Wasza sprawa! Nie zapomnijcie tylko o doborze odpowiedniej pogrzebowej kreacji. Koniecznie za kolanko, bo za krótka po trzydziestce już nie wypada .

#HEJT
Pokrewne tagi: #krytykacebuli #nienawiscwsieci #polacycebulacy
Hejt. Koniecznie pisany przez duże "H", celem oddania należytego hołdu tej polskiej "cnocie" przewodniej. Tak zdominował polskie społeczeństwo, że stał się nieodzownym elementem prawie każdej wypowiedzi pisemnej. Dzień bez niego jest dniem straconym. Broń Boże komentować czyjeś życie, postępki i poczynania bez wdrożenia go w życie! Przecież nie można tego zrobić w sposób cywilizowany! Cecha ściśle powiązana z powyższą antycnotą, bo najlepszy Hejt to ten komentujący "starszyznę" . Polaku-Cebulaku, a potrafisz wyrażać swoją opinię w sposób mniej cebulowy, bez obrażania innych osób? Proponujemy zwroty typu: Uważam, że..., Moim zdaniem..., Mam na to inne spojrzenie..., bez zbędnych epitetów. Dasz radę? Wierzymy, że tak, bo niektóre Twoje wypowiedzi godzą nawet w mniejszości narodowe, osoby niepełnosprawne czy osoby wyjątkowo doświadczone przez życie. To już nawet nie jest cebulactwo. To już przybrało wymiar czosnkowo-cebulowy!

#TAK
Podobne tagi: #bozejaktobrzmi #niedasietegosluchac #wszystkonatak
Mniejsze zło, ale nie mniej wkurzające. Polacy, czy z Wami jest coś nie tak, że każde zdanie mówione kończycie na TAK? Przykładowa wypowiedź przeciętnego Polaka:

Nie mogłem tego uniknąć, tak? To spadło na mnie jak grom z jasnego nieba, tak? Kompletnie się tego nie spodziewałem. Teraz samochód idzie do mechanika, tak?

Tutaj nie gra roli ani wiek ani pozycja społeczna ani wykształcenie: "TAK" na końcu zdania dodawane jest prawie przez wszystkich! Brzmi to okropnie, a nam osobiście kojarzy się z osobami niedostatecznie wykształconymi. I podczas gdy pierwsze dwie antycnoty towarzyszą narodowi polskiemu od zarania dziejów, antycnota #TAK zdaje się być nowym wytworem, rzeczą nabytą, która wkradła się do naszego języka zupełnie niepostrzeżenie. To Wasze TAK stało się do tego stopnia normalne, że nikt już na to nie zwraca uwagi. Spróbujcie jednak spojrzeć na to z boku i posłuchać jakiejkolwiek transmisji radiowej czy telewizyjnej #bozejaktobrzmi

(Fot. KS)


POLAKU LECZ SIĘ SAM (NA GŁOWĘ OCZYWIŚCIE)
Powyższe trzy antycnoty polskie wprowadzane w życie przez Polaków dają dużo do myślenia. Chciałoby się powiedzieć, że to ciężkie czasy i konieczność przystosowania się do warunków bojowych zmusiły nasz naród do tego typu zachowań, ale taka sytuacja miała miejsce kiedy jeszcze byłyśmy dziećmi: hejt o wszystko co się rusza, hejt o styl życia, hejt o styl bycia, hejt wiążący się z wiekiem, hejt bo ktoś ładny, hejt bo ktoś brzydki. Jeszcze się taki nie urodził co by hejterom dogodził! Oj ty czubku. Tak, dobrze słyszysz, czubku! Bo jeśli uprawiasz hejt, to znaczy że nim jesteś! A jeśli nie, to witaj w klubie osób ubóstwiających życie niezależnie od wieku. Osób, które mimo iż czas nie stoi w miejscu, czują się nadal młode duchem i ciałem. Odłóż odwieczny kompleks starości cielesnej na półkę. Najważniejsze jest mieć młody, nowoczesny umysł, czyli to, czego nam jako narodowi zawsze brakowało! A starość cielesna?

ZAPAMIĘTAJ: Ona zaczyna się dopiero wtedy, gdy wychodzimy z muzeum i włączają się wszystkie alarmy

Czyli masz jeszcze czas! Dobra wiadomość to ta, że na te trzy antycnoty istnieje lek. Ba! Jest on nawet refundowany ! Bo wszystko tkwi w Twojej głowie. Ważne jest jednak rozpoczęcie kuracji toku myślenia całego społeczeństwa już dziś! Jeśli nie zaczniesz od siebie, społeczeństwo będzie dalej tkwiło w tym samym punkcie, a nasze narodowe błędy będą stale powielanie i przekazywane na kolejne pokolenia. Twój wybór. Wiedz jednak, że pod tym względem wypadamy blado nie tylko na tle Europy, ale i całego świata.

Postawmy sprawę jasno: nie napisałyśmy tego posta, żeby Cię całkowicie zeszmacić, Polaku. Same jesteśmy Polkami, kochamy swój kraj, tęsknimy za nim mieszkając na obczyźnie, lecz jednocześnie widzimy rzeczy, które można byłoby zmienić, aby uczynić go bardziej znośnym. I gdybyśmy jeszcze raz mogły wybrać kraj urodzenia, mimo imponującej ilości odwiedzonych przez nas krajów na 6 kontynentach, byłaby to...NADAL POLSKA, TAK?Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!