środa, 8 maja 2019

Kamuflażowa kampania: dziesięć rzeczy, które musisz zrobić zanim umrzesz!

Z każdym mijającym dniem życie przecieka nam przez paluchy. Taka prawda: każdy kto się niegdyś urodził, kiedyś umrzeć musi. Ale spoko. Nie jesteśmy tutaj po to, aby Cię zdołować i popchnąć do samobójstwa, ale po to, żeby zagrzać do czynu i spróbować namówić do aktywnego działania, zanim Twoje życie dojedzie do stacji końcowej. Wow, zabrzmiało poważnie . Bo pewnie jest coś niebywałego/szalonego co chciałbyś zrobić, ale z jakiegoś tam powodu jeszcze nie udało Ci się tego zrealizować? Na przykładzie naszych osobistych doświadczeń podpowiemy Ci co to może być! Nie oszukuj i koniecznie przeczytaj do końca! Ostatni punkt Cię zaskoczy!

(Fot. KS)


[ 1 ] ZJEDZ PAŁECZKAMI W CHINACH
Zjedz przynajmniej jeden posiłek trzęsącymi, ledwo dającymi utrzymać zespolone pałeczki rękami...i to wszystko w ojczyźnie pałeczek!

(Fot. KS)


[ 2 ] PRZELEĆ SIĘ HELIKOPTEREM
Pokaż faka strachowi. Wsiądź do małej, latającej puszki i zobacz z lotu ptaka wybraną przez Ciebie atrakcję turystyczną.

(Fot. KS)


[ 3 ] ZRÓB SOBIE SELFIE Z FAJNYM ZWIERZAKIEM
Pierdyknij sobie selfie z rzadko spotykanym futrzakiem. Uważaj tylko, żeby Twój współtowarzysz nie zamknął oczu!

(Fot. KS)


[ 4 ] ZJEDZ PIZZĘ WE WŁOSZECH
Nieważne czy w ekskluzywnej restauracji czy na stacji benzynowej. Po prostu wpiernicz pizzę gdziekolwiek na terenie Włoch. Tutaj smakuje ona najlepiej!

(Fot. KS)


[ 5 ] PRZEJEDŹ SIĘ NA WIELBŁĄDZIE
Wskocz na grzbiet pogromcy pustyni i delektuj się widokiem otaczającego Cię krajobrazu. Tak po prostu.

(Fot. KS)


[ 6 ] POPŁYŃ PRZED SIEBIE Z DELFINEM
Poczuj się jak milion dolarów pluskając się z delfinem w tej samej wodzie. Takie coś widziałeś tylko w filmach.

(Fot. KS)


[ 7 ] ZRÓB SOBIE MEGA ZDJĘCIE ILUZJONISTYCZNE
Udawaj jak wariat rzeczywistość, której nie ma! Stwórz co tylko chcesz, z użyciem własnej kreatywności i dobrego humoru.

(Fot. KS)


[ 8 ] WYBIERZ SIĘ NA AFRYKAŃSKIE SAFARI
Pruj po bezkresnych pustkowiach sawanny rozwalającym się jeepem i zobacz zwierzaki w ich naturalnym habitacie. Czysty spektakl na miarę Oscara, stworzony przez naturę. Nawet Spielberg się chowa!

(Fot. KS)


[ 9 ] ODWIEDŹ NAJMNIEJSZE PAŃSTWO ŚWIATA
...czyli Watykan o powierzchni 0,44 km2, liczący około 800 mieszkańców. Przyjeżdżaj, a machniesz przy okazji sporą część Włoch .

(Fot. KS)


[ 10 ] ZADZWOŃ PO KARETKĘ
...to może wtedy nie umrzesz i będziesz w stanie zrobić nie tylko 10, ale i więcej zajefajnych rzeczy! Zaskoczony? Taka jednak prawda: dziwne ze wśród 10 rzeczy do zrobienia przed śmiercią, wszyscy wymieniają coolerskie wyczyny, a nikt nigdy nie wymienił rzeczy najprostszej i najważniejszej, jaką jest wezwanie karetki . Takie proste, a jakże nadzwyczajne. Takie proste, a nikt o tym nie wspomina. Takiego finału to się nie spodziewałeś! Założymy się, że nawet o tym nie pomyślałeś, cnie? Brzmi jak jakaś kampania? Otóż takie było nasze zamierzenie...

KAMUFLAŻOWA KAMPANIA
A tak na serio: dziesiątym punktem dajemy do zrozumienia jak bardzo odmóżdżony jest gatunek ludzki w czasach mediów społecznościowych. Dlaczego? A co zrobiłaby większość z nas, gdyby nagle zobaczyła człowieka w nietypowej sytuacji, który stoi na krawędzi śmierci? Przyznaj się: czyż nie chciałbyś uwiecznić tego na materiale zdjęciowym/filmowym, hę? Dlaczego gdy stajemy w obliczu rzadkiej lub niebezpiecznej dla kogoś sytuacji (lub co gorsza, w sytuacji zagrażającej naszemu własnemu życiu!!!), zamiast lampki rozsądku zapala nam się lampka głupoty? Dlaczego zamiast szukać pomocy, wyciągamy telefony czy inny sprzęt, który mamy obecnie na stanie, aby móc nakręcić jak najlepszy materiał zdjęciowo-filmowy? Pomyślcie tylko, ile istnień ludzkich można by ocalić, gdyby osoby w tarapatach napotkały na swojej drodze poważnych ludzi, którzy zamiast kręcić filmik z ich udziałem, wezwą pomoc? Zastanów się nad tym, gdy następnym razem sięgniesz po aparat w kryzysowej dla kogoś sytuacji. Nie odbieraj nikomu możliwości uratowania własnej skóry, bo może to właśnie dzięki Tobie ktoś będzie miał możliwość rozszerzenia powyższej listy zajefajnych rzeczy do zrobienia .Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!