sobota, 22 czerwca 2019

Podróżniczy danse macabre: zwierzaki w objęciach śmierci

Ok. Kupiłeś bilet, spakowałeś walizkę, jednym słowem wyruszasz w świat. Od teraz przyjmujesz do swojego życiorysu same dobre rzeczy. Liczysz na piękne widoki, wspaniałe wrażenia i emocje jakich mogą dostarczyć Ci tylko podróże. W końcu należy Ci się to wszystko po takim wydatku... A gucio! W podróżach bywa czasami tak, że emocje wcale nie muszą być wspaniałe. Wręcz przeciwnie: widoki czasami mrożą krew w żyłach! O tym że podróżowanie potrafi przysporzyć również przykrych doznań przekonałyśmy się na własnej skórze. Gotowy na podróżniczego kopniaka? Obejrzyj te zdjęcia, a już nigdy nie będziesz taki sam.
UWAGA: zdjęcia zawarte w poście mogą naruszać wrażliwość osób, które je oglądają. Tym razem nie żartujemy. Wchodzisz na własną odpowiedzialność!

(Fot. KS)


ŚMIERĆ NIE WYBIERA
Możliwość podróżowania to wspaniała rzecz. Jednak kto powiedział, że podróże muszą wywoływać jedynie pozytywne emocje? Oczywiście, początkowe założenie jest właśnie takie: zobaczyć jak najwięcej super widoków i uwiecznić je na zdjęciu. Jednak co jeśli nagle przed Twoim aparatem ujrzysz śmierć? Schowasz głowę w piasek? Porzygasz się? Uciekniesz? A może sfotografujesz? My wybrałyśmy ostatnią opcję, mimo iż po poniższych widokach nasze żołądki obróciły się dosłownie o 180 stopni. Skierowałyśmy aparat w stronę zwierzęcej śmierci, a wyniki tej "sesji" przedstawiamy tutaj, na naszym blogu. Po to abyś nie zapomniał, że podróżując Twoje oczy muszą być gotowe dosłownie na wszystko!

[ 1 ] ROZSZARPANA ŻYRAFA
Ten przykry widok "dopadł nas" na kenijskim safari: leżące na poboczu ciało żyrafy, po której został już tylko praktycznie szkielet pokryty skórą. Smutna sprzeczność bo przecież na afrykańskie safari jedzie się po to, aby podziwiać żywe zwierzęta, a nie oglądać te rozszarpane przez żarłoczne lwy. To zdjęcie jest jedynie dowodem na to, że sawanna rządzi się własnymi prawami.

Martwe zwierzę: żyrafa
Prawdopodobna przyczyna śmierci: przyczyny naturalne i/lub rozszarpana przez lwy

Park Narodowy Tsavo Est, Kenia (Fot. KS)


[ 2 ] GNIJĄCE KANGURY
Poszukując kangurów do wspólnego selfie, jak za dotknięciem magicznej różdżki znalazłyśmy je tuż nieopodal ruchliwej drogi w australijskim Cairns. Jednak nie do końca w takim stanie w jakim to sobie zaplanowałyśmy, bo kangury były i owszem, lecz w daleko posuniętym stanie rozkładu. Tak właśnie wyglądała nasza pierwsza konfrontacja z tym pięknym australijskim zwierzęciem...

Martwe zwierzę: kangury
Prawdopodobna przyczyna śmierci: potrącenie przez samochód

Cairns, Australia (Fot. KS)


Cairns, Australia (Fot. KS)


[ 3 ] WIELBŁĄD W KAWAŁKACH
Przechadzając się po jednym z tunezyjskich ryneczków zauważyłyśmy, że potrafią one zaskoczyć niejednego Europejczyka. Można tam znaleźć dosłownie wszystko: od ręcznie plecionego dywanu, po kolorowe wisiorki, na rozczłonkowanych zwierzętach kończąc! Okazuje się, że Tunezyjczycy w szczególności upodobali sobie ćwiartowanie wielbłądów - zwierząt tak bardzo uwielbianych przez Europejczyków. Tak więc jeśli wybierasz się do Afryki to zapamiętaj, że wielbłąda możesz zobaczyć nie tylko na plaży czy pustyni, umilającego czas turystom, lecz również w takim oto stanie. A tego raczej nie da się już odzobaczyć.

Martwe zwierzę: wielbłądy
Prawdopodobna przyczyna śmierci: zabite na mięso

Monastir, Tunisia (Fot. KS)


Monastir, Tunisia (Fot. KS)


[ 4 ] MYSZKA W MORDERCZYM UŚCISKU
Można by pomyśleć, że śmierć zwierząt większych gabarytów bardziej szokuje i niesmaczy. Coś w tym chyba jest...Jednak my nie czułyśmy się mniej zniesmaczone obserwując widok węża trzymającego w morderczych objęciach małą myszkę w australijskim Cairns. Ze smutkiem przyglądałyśmy się przegranej białej myszki z potężnym gadem. Przy takim widoku powiedzenie: "Myszko ty moja" nabiera innego znaczenia. Tak to już bywa w naturze... Chyba nic na to nie możemy poradzić. Wypada jedynie zaakceptować hierarchię tego świata. Bo jeśli żyją na nim predatorzy, to ktoś musi paść ofiarą...

Martwe zwierzę: mysz
Prawdopodobna przyczyna śmierci: uduszenie przez węża

Cairns, Australia (Fot. KS)


Cairns, Australia (Fot. KS)


DANSE MACABRE: TANIEC ŚMIERCI
Dobra, dobra, wiemy - tym razem przegięłyśmy! Jednak nie możesz zwiedzać świata w przekonaniu, że wszystko co znajduje się poza Twoim krajem jest piękne i nieskazitelne. Zagraniczne podróże potrafią nieść za sobą również przykre widoki i doświadczenia, czego przykładem są właśnie powyższe zdjęcia. Ba! Musisz być na nie wręcz przygotowany zanim wsadzisz swój szanowny tyłek do samolotu! Prawdziwy taniec śmierci otaczającego nas świata... Dlatego też nauczymy się doceniać życie każdego dnia. Żeby jednak nie było że siejemy same złowieszcze newsy: Wam jak najbardziej życzymy samych miodzio widoków i zwierząt - oczywiście tych żywych !Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!