wtorek, 24 grudnia 2019

Amerykański Święty Mikołaj: co zrobić, aby go zobaczyć?

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań, co za radość gdy saniami można jechać w dal... Świąteczny czas, magiczny okres w roku. To właśnie w takich chwilach najczęściej załapujemy rozkminę związaną z naszym podróżniczym stylem bycia. Rok: 2016, Miesiąc: sierpień, Lokalizacja: amerykański stan Nebraska. Przechadzamy się ulicami małej amerykańskiej miejscowości, gdy nagle zza rogu wyjeżdża nikt inny jak... ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

(Fot. KS)


Nie, to nie żarty! Ameryka to jedna wielka niespodzianka. Tam, jak rzekł Pawlak w "Kochaj albo rzuć", "i pszczoły sto razy większe"! Bo w USA efekt zaskoczenia może dopaść Cię dosłownie wszędzie... Zatem Lejdys end Dżentylmen, przed Wami amerykański Santa Claus:

(Fot. KS)


Spoglądając na powyższe zdjęcie i porównując je ze schematem tradycyjnego Świętego Mikołaja jaki wszyscy znamy, można śmiało zagrać w grę "Znajdź 10 różnic". Bo ani tu nie pada śnieg ani nie dzwonią dzwonki sań (no może raczej klakson motoru). Najważniejsze się jednak zgadza: jest brodaty pan z brzuszkiem, ubrany w czerwone wdzianko. Jest też i zaprzęg, więc nie będziemy się czepiać szczegółów ツツ.

A co zrobić, żeby spotkać takiego wykręta? Nie jesteśmy nikim, aby Ciebie pouczać: ani nauczycielem, ani politykiem, ani żadnym weteranem wojennym. Lecz jeśli możemy dać Ci jakąś radę, to będzie ona brzmiała tak:

Podróżuj. Twórz wspomnienia. Twórz przygody. Bo gwarantujemy Ci, że mając 85 lat i leżąc na łożu śmierci nie będziesz myślał o wspaniałym samochodzie, który kiedyś kupiłeś, albo o dwudziestu parach designerskich butów, które nabyłeś. Ale będziesz wspominał czas, który przeżywałeś w swoim ulubionym mieście. Noc kiedy się zakochałeś pod niebem pełnym gwiazd. I będziesz wspominał wszystkich wspaniałych ludzi, których spotkałeś na swej drodze. Będziesz wspominał te chwile, kiedy naprawdę czułeś, że żyjesz. I u kresu życia, te wspomnienia będą jedynym wartościowym dobytkiem, który posiadasz.

I to się sprawdza, bo jak sami widzicie, mamy już na swoim koncie spotkanie z samym Świętym Mikołajem ツツ. Miejmy nadzieję, że przed nami inne, równie emocjonujące spotkania. A póki co, życzymy Wam:

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ BOGATEGO MIKOŁAJA... (oczywiście na Harleju ツツ).Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!Odwiedź nasz KShop i kup Presety do Adobe Photoshop! [ KLIK ]