środa, 26 lutego 2020

Włochy Made in China: koronawirus czyli relacja z Italii we 12 punktach wierszem

Mamy to! Ten zwrot, często używany do podkreślenia osiągnięcia czegoś superowego, dziś przybiera całkiem inne oblicze. Jak wilk z Czerwonego Kapturka w przebraniu babci... Dokładnie, bo w tym przypadku osiągnęliśmy coś, czym nie wypada się zbytnio chwalić: koronawirus opanował Włochy, a tym samym Europę! Kolejny produkt "Made in China" łamie wszelkie granice i rozchodzi się po całym świecie niczym sztafeta w stylu "podaj dalej". Ale czy naprawdę jest się czego bać? O tym jak naprawdę wygląda nasze życie na terenie Italii, o naszym zdaniu na ten temat i jak ogólnie przebiega "koronacja" Włoch właśnie w tym artykule.

(Fot. KS)


Koronawirus. To przeklęte słowo pojawia się dosłownie wszędzie: prasa, telewizja, radio... Wszyscy na prawo i lewo trąbią tylko o tym. Chiński wirus z Wuhan doprowadza do psychozy każdą część świata, przywołując na myśl wizje wyciągnięte żywcem z apokalipsy. A my? Cóż, jak na prawdziwe pasjonatki podróży przystało, zwieszamy głowy i pokornie akceptujemy żywe kultury międzynarodowych wirusów. Jest jednak coś czego nie akceptujemy: to medialne sidła zastawiane na zwykłych ludzi, takich jak Ty czy my, które nie wiedzieć czemu, codziennie podkręcają cały terror, malując czarne scenariusze. Czy koronawirus to naprawdę twór nie z tej ziemi zbierający potężne żniwo? Czy wszyscy jesteśmy skazani na zagładę? Tak! Ale tylko wtedy, jeśli damy się zmanipulować!

UKORONOWANIE GŁUPOTY - MEDIALNA NAGONKA
Telewizja stylizuje Włochy na kraj, w którym żeby wyjść po zakupy trzeba robić slalom między ścielącymi się trupami. Wszyscy trąbią o klęsce żywiołowej we Włoszech, pokazując wyrwane z kontekstu przypadki i migawki. Czy to prawda? Tak się składa, że żyjemy w północnych Włoszech i jedyne co odnotowałyśmy na dzień dzisiejszy to wirus ludzkiej głupoty, próbujący utrudnić życie zwykłym mieszkańcom. Z jednej strony pozamykane szkoły, uniwersytety, kina, urzędy i inne centra masowych spotkań ludności, z drugiej strony normalne życie wiosek i miast, nie mające nic wspólnego z tym o czym rozwodzą się media. Fakt, obecnie Włochy są krajem w którym zwykły dialog między dwiema osobami sprowadza się do spekulacji na temat koronawirusa. Prawdą jest również, że odgórna decyzja pozamykania wszystkiego niesie za sobą łańcuszkowe konsekwencje w postaci ludzi opróżniających w zawrotnym tempie półki sklepowe, obawiających się sytuacji w której "wielki brat" zarządzi domową kwarantannę. Medialny "taniec Chochoła" udzielił się dosłownie każdemu. W pierwszych paru dniach po pojawieniu się wirusa na terenie Włoch również i nam. Jednak ten etap mamy już za sobą... Pogrążone we wstydzie spowodowanym poddaniu się opinii publicznej, obserwujemy uważnie zachowanie Włochów i stwierdzamy, że większość z nich podchodzi do tego neutralnie, nie rezygnując z dotychczasowego trybu życia. Są jednak i tacy, którzy zmanipulowani przez media, niczym terminatorzy rządzą się własnymi prawami, bijąc się o produkty spożywcze czy przechodząc do rękoczynów w odniesieniu do każdego napotkanego Chińczyka. Opinie są podzielone, jednak obecnie powinniśmy słuchać nie mediów, lecz ekspertów w dziedzinie.

NIEPOKALANA POLSKA
Dziennikarze (często aspirujący do Nagrody Pulitzera) i media żerują na ludzkiej niewiedzy podając do informacji, że koronawirus omija Polskę szerokim łukiem. Jacy to my jesteśmy wspaniali, jacy niepokalani! Jednocześnie zapewniają, że Polska jest przygotowana na walkę z pchającą się drzwiami i oknami zarazą.

(Fot. KS)


Cóż za niezawodny system lecznictwa! Chylcie nam czoła inne europejskie narody! A teraz pytanko na szybko: a na jakiej podstawie stwierdzono brak koronawirusa w Polsce? Dlatego, że nasza populacja jest wyższa czy ładniejsza? Kluczowa różnica między Polską a Włochami jest taka, że Włosi wydają krocie na przeprowadzanie bezpłatnych testów wykrywających wirusa wśród podejrzanych osobników. Dane z dnia 25.02.2020 mówią jasno: Włochy wykonały ponad 8600 testów! (dla porównania we Francji wykonano ich jedynie 475). A ile takich testów zostało wykonanych w Polsce? W porównaniu z Włochami wykonano ich kilka! Czy Polacy naprawdę myślą, że jedynym sposobem na wykrycie koronawirusa jest strzelenie w skroń termometrem osobom przylatującym z innego kraju? Nie bądźmy naiwniakami! Polska została już dawno "ukoronowana"! Fart polega jedynie na tym, że znikoma ilość wykonanych testów nie potwierdziła jeszcze żadnego przypadku, a Ci którzy złapali wirusa, nawet o tym nie wiedzą i chodzą luzem rozsiewając zarazę w postaci grypopodobnych dolegliwości. Summa summarum: naiwniacy się radują, że żyją w bezpiecznym kraju, a jak ktoś wyciągnie nogi, to cały incydent przypisywany jest innym dolegliwościom (głównie powikłaniom po grypie), ponieważ w naszej "czystej" Polszy wira nie ma! C'est la WIR !

DEKALOG ZACHOWANIOWY: PODAJ DALEJ JAK WIRUSA
Zdajemy sobie sprawę, że powyższe dane niedługo będą nieaktualne. Ilość testów wykonanych na włoskich obywatelach rośnie jak grzyby po deszczu, tak samo jak ilość zarażonych i zgonów nieprzygotowanych na to jednostek. Tak, bo koronawirus okazuje się być zasadniczo łagodny w przebiegu u osób poniżej 60 roku życia, cieszących się dobrym stanem zdrowia. Ma zatem znikomy wpływ na dzieci i młode osoby. Zagrożone mogą się jednak czuć osoby starsze, osłabione terapiami, a tym samym osoby o obniżonej odporności. Jednak myśląc racjonalnie, nawet "zwykła" grypa i każda inna choroba może mieć fatalny wpływ na takie jednostki. Jedno jest jednak pewne: wirus znajduje się dosłownie wszędzie i nic i nikt nie potrafi już go zatrzymać. Nie trzeba być również wróżką, aby przewidzieć, że Polska niedługo ogłosi oficjalnie pojawienie się koronawirusa w kraju. Z koronawirusem przyjdzie nam żyć jeszcze przez długo, podobnie jak z grypą. Miejmy jednak nadzieję, że zbliżająca się wielkimi krokami wiosna zmniejszy ilość zachorowań, co okazuje się jak najbardziej racjonalne nawet w przypadku zwykłego przeziębienia. Niemniej jednak do wiadomości wszystkich publikujemy słynny dekalog reguł włoskiego Ministerstwa Zdrowia, których należy przestrzegać, aby zmniejszyć prędkość rozprzestrzeniania się zarazy. Wszystko to wierszem naszego autorstwa, abyś mógł lepiej i szybciej zapamiętać:

[ 1 ] Utrzymuj higienę dłoni, nie zapominaj o nich
[ 2 ] Reguła do uszanowania: nie przebywaj w zasięgu osób z problemami oddychania
[ 3 ] Skończ z głupimi lękami: po prostu nie dotykaj oczu, nosa i ust brudnymi rękami
[ 4 ] Kolejna rzecz do zapamiętania: zakrywaj nos i usta podczas kichania
[ 5 ] Nawet gdy okazja się nadarza, nie bierz antybiotyków bez zaleceń lekarza
[ 6 ] Coś dla panikujących: czyść wszystkie powierzchnie z użyciem środków dezynfekujących
[ 7 ] W maskę musisz być wyposażony, tylko gdy jesteś już zarażony
[ 8 ] Zapamiętaj koniecznie: paczki otrzymywane z Chin nie są niebezpieczne
[ 9 ] Skontaktuj się z lekarzem, tylko gdy Twój termometr gorączkę wskaże
[ 10 ] Nie rób z siebie świra: zwierzaki nie roznoszą koronowira

W związku z tematem obecnego wpisu czujemy się jednak zobowiązane dodać do kompletu kolejne 2 punkty:

[ 11 ] Nie panikuj: to nie pomoże, będzie tylko gorzej
[ 12 ] Tylko głos Twego rozsądku pomoże pozbyć się tego wątku

(Fot. KS)


KORONAŚWIRUS: USIADŹ NA TYŁKU I RUSZ GŁOWĄ
Nie wiemy kto tym wszystkim steruje, nie wiemy kto pociąga za sznurki, jedno jest jednak pewne: ktoś chce nas ostro zastraszyć, a jeśli nie wiesz o co chodzi to z reguły chodzi o pieniądze. Media zbijają kasę na wiadomościach, sklepy zbijają kasę na masowych zakupach, a firmy produkujące chemikalia - na środkach dezynfekujących. Tylko Stwórca wie, kto jeszcze zbija kasę i na czym! Dodatkowo wczoraj we Włoszech ujrzała światło dzienne wiadomość, że Amerykanie są już u progu wydania cudownej szczepionki, którą zaczną niedługo "częstować" najbardziej zapalonych ochotników! Szkoda tylko, że przybysz z Wuhan (podobnie jak wirus grypy) cały czas mutuje, a tym samym szczepionka będzie wyrządzała więcej szkód dla organizmu niż sam wirus! Usiądź zatem spokojnie, postaraj się wyciszyć i pomyśl o danych statystycznych. Ile osób umiera codziennie na powikłania po zwykłej grypie czy inne dolegliwości? Ile osób umiera codziennie w wypadkach samochodowych? A ile osób i przede wszystkim w jakim przedziale wiekowym umarło na koronawirusa? Nie daj się zastraszyć, nie daj się ześwirować! Myśl rozsądnie - nikt tego za Ciebie nie zrobi! I pamiętaj, że od nadmiaru mediów można dostać jedynie świra! 

Brawo! Dobrnąłeś do końca tego wpisu! Mamy zatem dla Ciebie pewną wiadomość: czytając go zostałeś zainfekowany! Wierzysz w to? A co gdyby prasa czy inne media masowego przekazu próbowały Ci wpoić, że koronawirus przenosi się nawet drogą internetową? Pewnie wszyscy byśmy to łyknęli i stali w długiej kolejce, aby rzucić się z mostu, bo "sterowani jesteśmy wciąż"? Omamiony medialnymi pierdołami mógłbyś wtedy o sobie powiedzieć niczym Zenek z "Nie ma mocnych": "Przychodzę nie wiadomo skąd, nie wiadomo kto, z pustymi rękami… Ale za to z pełną głową!" Głową nabitą medialnym gównem! I tego się NIE trzymajmy ! Pozdrawiamy z tonącego Titanica! CIAO ツツ!!!Spodobał Ci się ten wpis? Polub go na Facebooku!Odwiedź nasz KShop i kup Presety do Adobe Photoshop! [ KLIK ]